تفاوت سی پی یو اینتل celeron با core i3 i5 i7 نقد و بررسی، خرید در الپیکالا

پردازنده های کمپانی اینتل با اسامی مختلف مانند celeron و pentium و core i و core 2 نامبرده می شوند که هر ساله با تغییر سوکت مادربرد های اینتل این پردازنده ها نسل جدیدی از خود به بازار ارائه می کنند.

همه ترین فرق نکته در این سری پردازنده ها حافظه کش و نوع معماری میکروپروسسور و تعداد هسته ، پردازنده گرافیکی قابلیت اورکلاک سی پی یو و نوع ضریب بسته و باز می باشد.

سی پی یو برای بازی

پردازنده های ببشتر برای افرادی اهمیت دارند که ( گیم ، انجام چند وظیفه همزمان پردازنده ، اجرای برنامه های به روز ) و به نسبت افزایش توان کامپیوتر برای آن ها مهم است وگرنه تمامی پردازنده ها نسل دو و معمولی توان انجام کار های روزمره و امور حسابرسی و دانش آموزی و جویی ، اداری و کار های معمول را دارا می باشند

فرق celeron با core i

تفاوت مهم اندازه حافظه کش CPU می باشد که تأثیر زیادی در عملکرد چند وظیفه ای (چند کار هم زمان)، تجاری و یا حتی گیم دارد و برخی از ویژگی های نام برده از پردازنده ممکن است در Celeron ضعیف باشد.

پردازنده های Celeron درواقع ورژن پنتیوم جدید را حذف کرده که دوباره از پردازنده i3 ساخته شده اند.

سری سی پی یو Celeron برای وب گردی در اینترنت ، پردازش سبک وکار های روز مره و اداری و حسابداری در کامپیوتر ها جاسازی و طراحی می شود و حتی برای بازی های سبک (برخی بازی ها بسته به نوع سی پی یو) و یک کامپیوتر سرگرمی خانگی که برای تماشای فیلم استفاده می شود ، بسیارمناسب است چرا که قیمت کمی دارد.

پردازنده celeron یا core i3

سی پی یو سری CORE I3 هسته های با عملکرد بالاتر هستند که به آن ها هسته های دوگانه گفته می شود. از پردازنده core i3 ، به عنوان جایگزین بودجه مالی مناسب برای پردازنده های چهار هسته ای در سیستم های کامپیوتری مناسب بازی با بودجه پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد و باعث افزایش بیشتر عملکرد سیستم در حین بازی و رندرینگ می شود درواقع سری i3 از رده های مقرون به صرفه core i می باشد که اغلب آن دو هسته می باشند.

مقایسه هسته سی پی یو سلرون با core i3

یکی دیگر از تفاوت ها تعداد هسته پردازنده می باشد که اولین i3 دارای 2 و هر i3 دارای حداقل دو هسته می باشد به این معناست که 4 پردازنده منطقی (در پردازنده های اینتل هر هسته به عنوان دو هسته مجازی به سیستم عامل ارسال می گردد.

مقایسه معماری پردازنده سلرون با کور آی

اولین تفاوت این سی پی یوها معماری آن ها است: Celeron – x86 که 32 biti3 است – x86_64 که 64 بیتی می باشد.

تفاوت سی پی یو اینتل celeron با core i5

پردازنده core i5 تفاوت اساسی با core i3 دارد چه از نظر معماری و چه از نظر تعداد هسته پردازنده های i5 نسل اول دارای حداقل 4 هسته می باشند که عملکرد بهتری نسبت به سایر پردازنده ها دارد.

سری سی پی یو های سلرون Celeron هسته های دوگانه ای دارند که البته با قیمتی عرضه می گردند که در این حالت عملکرد خوبی از خود نشان نمی دهند. اغلب لپ تاپ هایی که برای وب گردی طراحی می شوند مانند کروم بوک ها از این پردازنده استفاده می کنند.

سری پردازنده های Celeron هنوز تولید می شود و یکی نسخه های خوب آن Sandy Bridge دو هسته ای و 64 بیتی می باشد. حالا با این تفاسیر نتیجه می گیریم که سلرون فقط رده پایین و i3s رده بالاتری نسبت به آن دارند.

سی پی یو n4000 چیست
پردازنده سلرون N4000
انواع سی پی یو
تفاوت celeron با core i
پردازنده celeron یا core i3